Pagrindinis » Mokamas ir nemokamas parkavimas Vilniuje (ŽEMĖLAPYJE)

Mokamas ir nemokamas parkavimas Vilniuje (ŽEMĖLAPYJE)

Paskelbė: Denis Orlov

Atnaujinta:

Tikriausiai planuojate kelionę į Vilnių automobiliu ir ieškote, kur galėtumėte pigiau (o gal net nemokamai?) prisiparkuoti arčiau centro ar senamiesčio.

Prieš kurį laiką aš pats ieškojau tokios informacijos, kad viskas būtų viename staipsnyje, tačiau nieko nesuradau, ypač informacijos apie nemokamą parkavimą Vilniaus mieste. Todėl nusprendžiau pasidomėti ir sukurti straipsnį, kuris pagelbėtų miesto svečiams bei gyventojams.


Žemiau rasite informaciją apie:

 • Mokamas parkavimo zonas Vilniuje (su žemėlapiu)
 • Trumpalaikes nemokamas stovėjimo aikšteles Vilniuje (su žemėlapiu)
 • Parkavimo taisykles savaitgaliais Vilniuje
 • Elektromobilių parkavimą


Mokamas parkavimas Vilniuje

Dažniausiai dienos metu parkavimas Vilniaus centre ir senamiestyje yra mokamas. Mokamas parkavimas Vilniuje yra suskirstytas į keturias zonas, kurios turi savo rinkliavos dydžius, apmokestinamus laikus bei baudas neapmokėjus parkavimo.

Mėlyna zona:

Apmokestinamas laikas: visomis savaitės dienomis, nuo 8 iki 24 valandos

Kaina: 12 minučių (minimali trukmė) – 0,50 Eur; valanda – 2,50 Eur

Bauda neapmokėjus: 40 Eur


Raudona zona:

Apmokestinamas laikas: nuo pirmadienio iki šeštadienio (imtinai), nuo 8 iki 22 valandos

Kaina: 12 minučių (minimali trukmė) – 0,30 Eur; valanda – 1,50 Eur

Bauda neapmokėjus: 20 Eur


Geltona zona:

Apmokestinamas laikas: nuo pirmadienio iki šeštadienio (imtinai), nuo 8 iki 20 valandos

Kaina: 10 minučių (minimali trukmė) – 0,10 Eur; valanda – 0,60 Eur

Bauda neapmokėjus: 7 Eur


Žalia zona (pigiausia bei esanti toliausiai nuo centro):

Apmokestinamas laikas: nuo pirmadienio iki šeštadienio (imtinai), nuo 8 iki 18 valandos

Kaina: 20 minučių (minimali trukmė) – 0,10 Eur; valanda – 0,30 Eur

Bauda neapmokėjus: 4 Eur


Jei skrendi atostogų, nepamiršk iš anksto susirasti parkingą Vilniaus oro uoste. Palygink ir išsirink pigiausią ir tinkamiausią parkavimo aikštelę.


Kaip apmokėti parkavimą?

Ačiū Vilniaus miesto savivaldybei, civilizacija prisilietė prie parkavimo mieste. Už parkavimą mokamose parkavimo zonose (gatvėse) galėsite atsiskaityti šiais būdaus:

 • Bankine kortele per vieną iš programėlių: mParking (iOS ir Android), UniPark (iOS ir Android) ir ParkMan (iOS ir Android)

 • SMS žinute (norėdami pradėti parkavimą, siųskite SMS žinute su kodu Start X AAA000, kur X – rinkliavos zonos kodas (M – mėlyna zona, R – raudona zona, G – geltona zona, Z – žalia zona), o AAA000 – jūsų automobilio valstybinis numeris, o išvažiuojant siųskite STOP tuo pačiu numeriu. Parkavimo rinkliava bus priskaičiuota per jūsų mobiliojo ryšio operatorių.

 • Parkomatuose (parkavimo zonose ieškokite parkomatų, kuriuose įvedus automobilio valstybinį numerį, galėsite stovėjimą apmokėti Euro monetomis ar bekontakte (contactless) mokėjimo kortele. Spausdinti bilieto nereikia, nes parkavimo inspektorius matys jūsų apmokėjimą sistemoje)


Parkavimas Vilniuje savaitgaliais

Mokestis už parkavimą Vilniuje savaitgali priklauso nuo to, kur pasistatysite savo automobilį.

Šeštadieniais visose keturiose parkavimo zonose stovėjimas yra mokamas, tačiau nuo tam tikro laiko mokėti nebereikės, išskyrus parkavimą mėlynojoje zonoje.

 • Mėlyna zona: stovėjimas yra mokamas dienos metu kiekvieną dieną, tačiau nuo 24 iki 8 gali pasistatyti automobilį nemokamai

 • Raudona zona: sekmadieniais parkavimas yra nemokamas, o kitomis dienomis – mokamas, tačiau nuo 22 iki 8 valandos mokėti nereikės. Taigi, nuo 22 valandos šeštadienio iki 8 valandos pirmadienio mokėti nereikės.

 • Geltona zona: sekmadieniais parkavimas yra nemokamas, o kitomis dienomis – mokamas, tačiau nuo 20 iki 8 valandos mokėti nereikės. Taigi, nuo 20 valandos šeštadienio iki 8 valandos pirmadienio mokėti nereikės.

 • Žalia zona: sekmadieniais parkavimas yra nemokamas, o kitomis dienomis – mokamas, tačiau nuo 18 iki 8 valandos mokėti nereikės. Taigi, nuo 18 valandos šeštadienio iki 8 valandos pirmadienio mokėti nereikės.


Sekmadieniais galite visą dieną nemokamai prisiparkuoti raudonojoje, geltonojoje ar žaliojoje zonose.

Jeigu atvyksite ankčiau, kai dar galios mokamas zonos laikas, galėsite susimokėti iki valandos, kol prasidės nemokamas parkavimo laikas, nuo tada mokėti nebereikės.

ParkiFly nepataria parkuotis neapmokėjus parkavimo, Vilniuje dirba gana daug parkavimo ispektorių, todėl yra didelė tikimybė, kad gausite baudą.

Jeigu vis dėl to mokėti už parkavimą nenorite, ieškokite nemokamų automobilių stovėjimo aikštelių mūsų žemėlapyje žemiau.


Nemokamas parkavimas Vilniuje

Nemokamą parkavimą arčiau centro ar senamiesčio gana sunku rasti, nes dažniausiai yra priskirta viena iš keturių mokamų zonų. Tačiau neretai prekybos centrai savo klientams siūlo laikinas nemokamas parkavimo vietas. Tokiose aištelėse galėsite kelioms valandoms palikti savo automobilį nemokamai.

O kad nereikėtu ieškotis patiems, nemokamus Vilniaus parkingus (pažymėti žaliai) rasite mūsų žemėlapyje:


Jeigu nei viena iš mūsų siūlomų nemokamų aikštelių jums netinka, galite pabandyti susirasti nemokamą parkavimo vietą gatvėse, nepriskirtose nei vienai iš keturių mokamų zonų. Tačiau įsitikinkite, kad tos gatvės nepatenka į stovėjimą draudžiančių ženklų zoną.

Stovėjimą draudžiantys ženklai
Stovėjimą draudžiantys ženklai / Paveikslėlis: ParkiFly


Elektromobilių parkavimas Vilniuje

Šiuo metu, elektromobiliai, neturintys vidaus degimo variklių, gali naudotis visomis keturiomis mokamomis zonomis be jokio mokesčio. Hibridiniai automobiliai, tokie kaip Toyota Prius nepatenka į šią kategoriją.

Ši taisyklė greičiausiai keisis ateityje, kai miestuose riedės daugiau elektromobilių, tačiau kol kas, jei vairuojate automobilį be vidaus degimo variklio, galite džiaugtis nemokamu parkavimu Vilniaus mieste.

Photo of author

Denis Orlov

Denis yra ParkiFly tinklapio ir prekės ženklo įkūrėjas. Jis - profesionalus pinigų taupytojas, nuolat ieškantis naujų būdų sutaupyti savo ir kitų pinigus. Kai turi laisvo laiko, mėgsta keliauti ir žaisti krepšinį.